areszt dla złodziei

i

Autor: KPP Iława 56-latek z kolegą trafili do aresztu za przywłaszczenie portfela

Znalezione, nie kradzione? 56-latek z kolegą trafili do aresztu za przywłaszczenie portfela

2023-01-23 11:52

Mężczyźni ukradli portfel z zawartości dokumentów oraz gotówki. Następnie podzielili się pieniędzmi, a resztę wyrzucili do śmietnika. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Ustalili, że pokrzywdzona będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów zgubiła portfel z zawartością gotówki jak i dokumentów.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności przejrzeli zapis ze sklepowego monitoringu, który nagrał moment kradzieży. Funkcjonariusze wśród sprawców rozpoznali dwóch znanych im z wcześniejszych interwencji mężczyzn.

Okazało się, że portfel znalazł 56 – latek po czym podniósł go i ze swoim młodszym kolegą poszedł w nieznanym kierunku. Policjanci po kilku minutach ustalili miejsce przebywania mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców Iławy. 56-latek i jego młodszy kolega usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Jak ustalili policjanci mężczyźni podzielili się gotówką, a portfel z dokumentami wrzucili do śmietnika.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze oraz portfel z zawartością dokumentów po czym przekazali go pokrzywdzonej. 

Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wziął maczetę i ruszył na ulice Radomia. Przerażające nagranie

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się: