Urząd Skarbowy Iława - Google Maps

i

Autor: Google Maps Urząd Skarbowy Iława

Zmiana w rejestracjach do iławskiej skarbówki, a emerytury rozliczą się same! [AUDIO]

2021-03-01 13:46

Z powodu zaostrzenia obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim, kolejny raz zmienia się również organizacja pracy w iławskim urzędzie skarbowym. Dokładniej chodzi o proces umawiania się na wizytę, który już nie będzie możliwy osobiście poprzez wizytę. Mamy też informacje dla tych, których do tej pory rozliczał ZUS!

Jak poinformowała nas kierownik iławskiej skarbówki, niestety po zaostrzeniu rygoru sanitarnego w warmińsko-mazurskim, teraz jeśli udacie się do urzędu skarbowego bez wcześniejszej rejestracji, to zostaniecie odprawieni z kwitkiem.

Do tej pory urzędnicy byli wyrozumiali i próbowali pomagać w procesie corocznego rozliczania się z fiskusem, pandemia jednak wymusza zmianę organizacji pracy i większe kroki bezpieczeństwa, dlatego teraz:

- Rezerwacja wizyty w Urzędzie Skarbowym Iława, będzie możliwa jedynie przez telefon (89 649 14 88, 89 649 14 87) lub przez stronę www.podatki.gov.pl. Nie będzie możliwe zarejestrowanie się na jakiś termin poprzez odwiedzenie osobiste naszego urzędu - wyjaśnia Joanna Wendruch kierownik obsługi interesantów w iławskiej skarbówce.

Większość podatników, którzy nie potrzebują zaawansowanych formularzy, jest rozliczana automatycznie. Wystarczy wejść na podatki.gov.pl, zalogować się do systemu, sprawdzić poprawność automatycznego rozliczenia i zaakceptować. Jeśli wasze rozliczenie podatków widnieje i go nie zaakceptujecie, to i tak samo wyśle się do urzędu skarbowego 30 kwietnia i zostaniecie rozliczeni.

Seniorze, emerycie - zamiast ZUS-u rozliczy cię ministerstwo!

W tym roku emerytów może zdziwić fakt iż nie rozliczy ich jak do tej pory ZUS. Zmiany w procedurze wyjaśnia kierownik z iławskiej skarbówki:

- Jest duża grupa seniorów, których w tym roku nie rozliczył Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Otrzymali jedynie informację PIT 11a bez zeznania. Uspokajam, nie ma potrzeby przychodzenia do urzędu, wypełniania formularzy. Ci którzy otrzymali informację 11a, zostali wprowadzeni automatycznie do systemu i rozliczy ich w tym roku Ministerstwo Finansów. Można zeznanie sprawdzić dla pewności przez Twój e-PIT i stronę podatki.gov.pl, ale nie ma takiej potrzeby, ponieważ i tak podatnicy zostaną automatycznie rozliczeni 30 kwietnia - informuje Joanna Wendruch.

Posłuchaj więcej: O nowych wytycznych dotyczących rejestracji w iławskiej skarbówce oraz rozliczaniu PIT-ów - Joanna Wendruch kierownik US Iława
Sonda
Czy odkładasz pieniądze w skarbonce?
Raport z Anteny 01.03