triathlon susz

i

Autor: arch. organizatora

Zmagania najlepszych sportowców, koncerty Lady Pank i Wilków. Eska zaprasza do Susza!

2021-06-25 13:11

Susz Triathlon to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. To, co ją to wieloletnia tradycja zawodów niemająca równych sobie w Polsce. Jest to wielkie święto dla mieszkańców - każdego roku ponad 200 ochotników - wolontariuszy bierze udział w organizacji i obsłudze zawodów.

Pierwsza impreza triathlonowa w Suszu nosiła nazwę Ogólnopolski Sprint Triathlon i odbyła się 1 czerwca 1991 roku. Już rok później niewielkie miasto na Warmii i Mazurach było areną Mistrzostw Polski. Dziś Susz to stolica polskiego triathlonu, a organizowane tu od trzech dekad zawody to jedna z najważniejszych imprez w kraju.

Sercem Susz Triathlon jest teren Plaży Miejskiej, który na czas imprezy całkowicie swoje oblicze. Zwykle spokojne i ciche tereny nad Jeziorem Suskim nagle ożywają. Tuż przed zawodami, nagle wyrasta tu cały kompleks sportowy z trybunami, strefami zmian oraz dobiegiem i metą zawodów. Pod tym linkiem znajdziecie dokładny harmonogram zawodów.

Zawody w Suszu to przede wszystkim zmagania sportowe w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych na świecie. Ale to także coś więcej. Do sportowych emocji zawodników i gości Susz Triathlon dołączają kulturalne uniesienia, kiedy wieczorami na suskiej scenie rozpoczynają się koncerty muzycznych gwiazd. A kto wystąpi na naszej scenie podczas Susz Triathlon 2021?

W tym roku zapraszamy na występ zespołu Lady Pank oraz grupy Wilki. Wstęp na koncerty jest oczywiście bezpłatny. Patronat medialny Radio Eska!

Posłuchaj więcej: O wydarzeniu Susz Triathlon 2021 - Jarosław Piechotka
Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Urodziły się tam dwie pantery śnieżne

QUIZ. Dopasuj słynne cytaty do ich autorów

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto powiedział : „Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia lub zginąć razem jak szaleńcy.”?