policja samochód

i

Autor: pixabay Złodzieje zaatakowali mieszkankę, która chciała ich powstrzymać

Złodzieje zaatakowali mieszkankę, która chciała ich powstrzymać

2022-01-13 11:37

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Sprawcy ukradli 4 butle gazowe, jeden z nich użył przemocy wobec pokrzywdzonej, która zareagowała i chciała ich powstrzymać.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (8.01.2022r.) w Nowym Mieście Lubawskim. Wówczas to oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że dwaj mężczyźni ukradli cztery butle gazowe (dwie puste i dwie wypełnione gazem) o łącznej wartości 680zł.

Następnie bezpośrednio po tej kradzieży jeden z nich użył przemocy wobec pokrzywdzonej mieszkanki naszego miasta, która próbował ich powstrzymać. Młoda kobieta doznał urazu ręki.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego w wieku 30 i 38 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów.

Wobec 30-latka prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu dozoru policyjnego. Mężczyzna ma 3 razy w tygodniu zgłaszać się w komendzie, otrzymał także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i zakaz kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób.

Wobec 38-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na najbliższe 3 miesiące.

Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kary te mogą być wyższe, bowiem sprawcy działali w warunkach tzw. „recydywy”.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdobądź choć 5/10, by móc spojrzeć na siebie w lustrze

Pytanie 1 z 10
Które z tych miast jest obecnie DRUGIE pod względem liczby ludności w naszym kraju?
Doda gościem Radia ESKA

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!