złodziej samochodu

i

Autor: Kindel Media - Pexels Złodziej samochodu zatrzymany w Iławie dzięki reakcji świadków

Złodziej samochodu ukradł auto sprzed iławskiego szpitala. Zatrzymano go dzięki świadkom!

2021-06-21 13:22

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie sprawdza się w wielu zawiadomieniach, złożonych w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Tak też stało się kiedy to do otwartego forda wsiadł 49 – latek i odjechał nim. Dzięki szybkiej reakcji świadków i kierowcy pojazdu mężczyzna został zatrzymany.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Ustalili, że pokrzywdzony zostawił otwarty samochód, a w nim kluczyki i poszedł na chwilę do ambulatorium. Po chwili, korzystając z okazji, do samochodu wszedł mężczyzna i odjechał Fordem.

Świadkami tego zdarzenia byli pokrzywdzony oraz funkcjonariusz WOT-u. Mężczyźni zatrzymali pojazd i o wszystkim poinformowali policjantów. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Okazało się, że 49–latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Teraz mieszkaniec Ostródy ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina

„Okazja czyni złodzieja” nie pozwalajmy sobie na rozluźnienie jeśli chodzi o kwestię zabezpieczania naszych cennych rzeczy.

Pamiętajmy, że w sklepie, na parkingu, w przychodni czy urzędzie zawsze może pojawić się złodziej, który tylko czeka na odpowiednią chwilę, a czasem może być to przypadkowa osoba, którą okazja uczyni sprawcą kradzieży lub przywłaszczenia.

Ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne lub niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

Sonda
Czy planujesz zakup wentylatora?
Zamówiliśmy rybę, dostaliśmy ości