Zjazd Hufca

i

Autor: Karolina Jadanowska/Zespół Promocji i Wizerunku Hufca ZHP Iława

HARCERSTWO

Zjazd Hufca ZHP Iława. Nowy komendant bez niespodzianek

2023-08-30 11:32

W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Iława kończący kadencję ówczesnej komendy na lata 2019/2023. Zebrało się na nim ok. 30 instruktorów i funkcyjnych z Hufca Iława.

Na zjeździe gościły również hm. Ewa Kapusto i hm. Sylwia Stankiewicz z Komisji Rewizyjnej Chorągwi Warmińsko- Mazurskiej oraz phm. Joanna Nowak-Szukiełojć - Zastępca Komendanta Chorągwi ds. Pracy z Kadrą. Rozpoczynając obrady phm. Piotr Jakimowicz przyjął podziękowania od całej kadry za 4 letnią pracę i zaangażowanie w rozwój hufca na funkcji komendanta, tak samo podziękował on komendzie oraz wszystkim funkcyjnym, czynnie uczestniczącym w rozwoju harcerskiego środowiska.

- Dziękuję wam druhny i druhowie za owocne cztery lata kadencji mimo ciężkich początków spowodowanych pandemią. Dziękuję za każde słowo, działanie i poświęcenie na rzecz rozwoju harcerstwa. Przepraszam jeśli nie udało się nam wszystkiego zrealizować a także za moje błędy. Dziękuję także przyjaciołom harcerstwa którzy nas wpierają między innymi rodzicom harcerzy, lokalnym samorządom, przedsiębiorcom, instytucjom, szkołom i organizacjom. Wiele udało się nam wspólnie osiągnąć ale jeszcze dużo pracy przed nami. Czuwaj! - mówił phm. Piotr Jakimowicz.

W dalszej części zjazdu uczestnicy obradowali nad przyznaniem absolutorium członkom komendy za prace w minionej kadencji, a także nad wyborem nowych władz.

Nowa kadencja bez niespodzianek

W wyniku głosowania Komendantem Hufca na następną kadencję został ponownie phm. Piotr Jakimowicz, skład komendy uległ zmianie, funkcję Skarbnika objął pwd. Bartosz Kowalski, pwd. Magdalena Czarnowska została Zastępcą Komendanta ds. Pracy z Kadrą i Programu, phm. Karol Jabłoński Zastępcą Komendanta ds. Organizacyjnych. Zmianie uległ także skład Komisji Rewizyjnej Hufca, przewodniczącym został hm. Maciej Marciniak, wiceprzewodniczącym phm. Adam Mańka, sekretarzem hm. Maria Marciniak.

Coraz więcej harcerzy

W czasie ostatnich 4 lat liczba członków Hufca ZHP Iława wzrosła o 43%, zrzesza 18 jednostek: 5 gromad zuchowych, 4 drużyny harcerskie, 3 drużyny starszoharcerskie, 4 drużyny wędrownicze i 2 drużyny wielopoziomowe. W szeregach kadry funkcjonuje 24 instruktorów. Kadra poświęciła wiele godzin na rozwój i kształtowanie swoich podopiecznych, w tym celu przeprowadzone zostały liczne warsztaty i szkolenia, zorganizowano także 20 rajdów i biwaków (liczba ta zmalała przez obostrzenia pandemiczne). Hufiec czynnie uczestniczy w różnych akcjach wolontariackich takich jak WOŚP, akcja sprzątania grobów “Ocalić od zapomnienia”, “ZHP dla Ukrainy”, pomoc i współpraca w działaniach podczas pandemii, czy służba zabezpieczeń imprez i wydarzeń w powiecie iławskim. Corocznie harcerze na terenie powiatu iławskiego biorą udział w przygotowaniach i uczestniczą w uroczystościach patriotycznych z okazji świąt narodowych. Wszystko to po to, by kształtować młodego człowieka w duchu patriotyzmu, według harcerskich ideałów, rozwijać jego umiejętności oraz by zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliśmy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza

Czy rozpoznasz polski zespół po nazwisku wokalisty lub wokalistki?

Pytanie 1 z 10
Muniek Staszczyk jest liderem zespołu: