Zima zaskoczyła drogowców i kierowców. Jeden skończył w rowie [ZDJĘCIA]

2022-01-20 12:31

Od rana dziś (20.01) kierowcy zmagają się nie tylko z wiatrem, ale też śliską nawierzchnią. Zwłaszcza drogi wojewódzkie rano były w tragicznym stanie. Nie tłumaczy to jednak braku ostrożności i niedopasowanie jazdy do warunków.

Choć już od wczoraj ostrzegaliśmy o możliwej "szklance" na drodze, kierowcy i drogowcy nie wzięli sobie ostrzeżeń do serca.

Nie od dziś wiadomo, że najgorzej utrzymane drogi w powiecie iławskim, to te wojewódzkie. Trasa na Susz (DW521) czy Sampławę (DW536) za każdym razem świecą się od lodu, są niedostatecznie często odśnieżane i posypywane.

Trudne warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością, to przyczyna kolejnych zdarzeń drogowych.

Dziś (20.01) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 20 - latek kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowy powodując wywrócenie samochodu.

Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Policja Przypomina

Zima to pora roku kiedy często zmieniają się warunki atmosferyczne obecnie wiatr, często pada śnieg i deszcz powodując, że nawierzchnia jest śliska, przez co zmniejszona jest przyczepności kół pojazdu podczas jazdy.

W połączeniu z prędkością nie dostosowaną na warunków panujących na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Wypadek lub inne utrudnienia na drodze? Daj nam znać Messengerem na Facebooku! Krzykniemy przez radio innym kierowcom, by uważali!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
BIŁ i DUSIŁ swoje KOCHANKI. Gwałtowne romanse Sławomira Mrożka l Historia z Koprem