Zima i pijani kierowcy

i

Autor: KPP NML Zima i pijani kierowcy to idealny przepis na katastrofę i utratę prawa jazdy

Zima i pijani kierowcy to idealny przepis na katastrofę i utratę prawa jazdy

2021-01-29 13:58

Pojawiły się kolejne opady śniegu. Oznacza to, że warunki na drogach znów uległy pogorszeniu. Policjanci apelują do kierowców, aby dbali o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą. Tylko wczoraj policjanci wyeliminowali z naszych dróg kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących.

Nowomiejscy policjanci nie mieli spokojnego dnia zaraz po wystąpieniu opadów śniegu w regionie w czwartek (28.01). Powodem wyjazdów drogówki nie były jedynie złe warunki atmosferyczne...

Najpierw około godz. 7:30 w miejscowości Ostrowite policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volvo. 30-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, który siedział za kierownicą auta znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Tego samego dnia o godz. 15:30 w Bielicach tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. I w tym przypadku kolejny mieszkaniec gminy Biskupiec zanim wyruszył w drogę spożywał alkohol. 62-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Również w czwartek, policjanci pracowali przy kolizji drogowej, która miała miejsce w Bielicach. Kobieta kierująca oplem corsa nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, doprowadzając do zjechania z drogi do przydrożnego rowu.

Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi odpowiadamy my sami.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w najbliższych dniach nadal możemy spodziewać się opadów śniegu, co za tym idzie, trudnych warunków na drodze.

Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby byli ostrożni. Pamiętajmy, że w takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie czy pokonywanie zakrętów mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej".

Tych kilka prostych porad, uwaga, skupienie, odpowiedzialność, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, mogą pomóc bezpiecznie poruszać się po drogach naszego regionu.

Plotki z tygodnia

Pytanie 1 z 6
Która gwiazda ogłosiła, że jest w ciąży?
Kolejny dzień protestów w Gdańsku