zajazd wielka żuława

i

Autor: arch. właściciela

Zburzą zajazd Wielka Żuława. Zastąpi go galeria handlowa

2020-04-07 13:20

O sprzedaży tego lokalu gastronomicznego donosi Gazeta Iławska. Według ustaleń dziennikarzy wszystko wskazuje na to, że po 40 latach istnienia zburzony zostanie budynek zajazdu mieszczący się przy ul. Ostródzkiej.

Wielka Żuława, której właścicielem jest Lech Wróbel ogłosiła już oficjalnie na swojej stronie zakończenie działalności. Jednym z powodów jest pandemia koronawirusa. Według właściciela starty rosły z dnia na dzień i nie było już szans na prowadzenie tego biznesu. Tym samym pracę straciło dziewięciu pracowników Wielkiej Żuławy.

Jak ustaliła Gazeta Iławska budynek zajazdu wraz z działką o powierzchni 90 arów odkupiła od iławskiego przedsiębiorcy firma deweloperska z Warszawy. Planuje wybudowanie galerii handlowej. Nie zabraknie w niej także punktów gastronomicznych. Dlatego były właściciel Żuławy się nie poddaje. Myśli o stworzeniu w galerii własnej restauracji. Będzie miał jednak poważną konkurencję, bo nowy właściciel ma w planach stworzenie w galerii baru sieci szybkiej obsługi McDonald’s.