Zawody strzeleckie z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Lubawie

2021-11-15 13:37

Uczniowie z powiatu iławskiego brali udział w zawodach w Olsztynie oraz Kwidzynie, sprawdzamy jak sobie na nich poradzili.

10 listopada 2021 roku odbyła się kolejna edycja turnieju Sportowo-Rekreacyjnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanego przez Klub Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie. Uczestnicy zawodów zmagali się w konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, testu z wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości przez Polskę oraz testu sprawności fizycznej.

Młodzież Zespołu Szkół w Lubawie zajęła III miejsce w klasyfikacji końcowej. Bezkonkurencyjni okazali się w strzelaniu z broni pneumatycznej gdzie zajęli 1 miejsce.

Skład drużyny Zespołu Szkół Lubawa: Weronika Bartczak (klasa III Bgi), Adam Malinowski (klasa III Bgi), Dominika Truszczyńska (klasa III B8).

Natomiast 8 listopada 2021 r. w Kwidzynie klub strzelecki GWARD przeprowadził zawody strzeleckie z broni sportowej palnej dla młodzieży Zespołu Szkół w Lubawie. Dla większości młodzieży był to pierwszy kontakt z bronią palną, co powodowało dodatkowe emocje związane z nabyciem umiejętności posługiwania się tym typem broni.

Wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

Kategoria dziewcząt:

  1. Januszewska Oliwia (III Ngi) – 128 pkt
  2. Krezymon Alina (IV H) – 125 pkt
  3. Junkier Agnieszka ( III G) – 123 pkt

Kategoria chłopców:

  1. Raszkowski Olivier (I H) – 125 pkt
  2. Wojtkiewicz Marcin (I N) – 117 pkt
  3. Zawadzki Nikodem (III B) – 113 pkt

QUIZ Co wiesz o zimie?

Pytanie 1 z 10
Kiedy zaczyna się atronomiczna zima?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?