obwodnica Olsztyna

i

Autor: GDDKiA Obwodnica Olsztyna

Zamknięcie nitki obwodnicy Olsztyna w kierunku Ostródy

2022-11-14 7:18

Dziś (14.11) kierowców czekają utrudnienia na wysokości Klebarka Małego na obwodnicy Olsztyna, niedaleko węzła Olsztyn Wschód. W trakcie przeglądu wiaduktu MS-27, GDDKiA Olsztyn stwierdziło nieprawidłową pracę jednej z podpór. Podjęto decyzję o prewencyjnym zamknięciu nitki wiaduktu w kierunku Ostródy.

W celu ustalenia przyczyny zaistniałej sytuacji i opracowania metody naprawy GDDKiA podjęło decyzję, aby zamknąć prewencyjnie jedną jezdnię wiaduktu, a ruch skierować na drugą. Nastąpi to w poniedziałek, 14 listopada.

Przeprowadzona zostanie analiza techniczna pracy całej konstrukcji. Ewentualne działania naprawcze wykonane zostaną w ramach gwarancji.

Do tego czasu wykonawca obiektu będzie wykonywał monitoring stanu obiektu. Już w sobotę (12.11) wykonawca przystąpił do wykonywania przewiązek oraz opracowania organizacji ruchu w celu przekierowania pojazdów na drugą jezdnię.

W poniedziałek (14 listopada) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na jedną jezdnię. W pracy podparć drugiej nitki wiaduktu nie stwierdzono żadnych anomalii.

Z ostatnich pomiarów (11.11) wynika, że nie wystąpiły zmiany w strukturze podpory od czasu ostatniego badania wykonanego 8 listopada. Podczas oględzin nie stwierdzono też widocznych różnic w stanie podpory w stosunku do tego sprzed dwóch dni.

GDDKiA wspólnie z wykonawcą mają na bieżąco informować o postępach analiz i ewentualnych, późniejszych działań poprawiających pracę konstrukcji tej nitki wiaduktu.

Quiz. Jedzenie na literę S

Pytanie 1 z 16
Szarlotkę przygotowuje się tradycyjnie na cieście:
utyrudnienia obwodnica olsztyna

i

Autor: GDDKiA Link: Kliknij by powiększyć
The Voice of Poland 13 - gwiazdy poprzednich edycji wracają na scenę!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl