pożar kontenera przy a centrum

i

Autor: OSP Iława Pożar kontenera przy A Centrum

Za podpalenie kontenera i ściany centrum handlowego grozi mu 5 lat

2022-05-02 12:36

Zarzut zniszczenia mienia przez spalenie usłyszał 37-latek. Mężczyzna podpaloną paczkę zapałek wrzucił do kosza z makulaturą. Straty wstępnie wyceniona na 100 000 złotych.

Mężczyzna podpaloną paczkę zapałek wrzucił do kosza z makulaturą, od którego zajęła się elewacja pawilonu handlowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek (12.04.2022r.), teraz zakończono śledztwo. Przypomnijmy, iławscy policjanci zostali poinformowani o pożarze kontenera na śmieci. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że ogień już się rozprzestrzenił i zaczęła palić się elewacja na budynku handlowym przy Wyszyńskiego.

Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie został ranny. W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Pokrzywdzony wycenił straty wstępnie na 100 000 złotych. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu.

Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że sprawca będąc za pawilonem handlowym podpalił paczkę zapałek, po czym wrzucił ją do kontenera na makulaturę i uciekł. Ogień z kosza rozprzestrzenił się na elewację budynku handlowego.

Policjanci ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia jest 37-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Kiedyś to była Straż Ogniowa...

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl