komputer

i

Autor: pixabay.com

Wystartowały zajęcia w ramach iławskiej edycji Akademii Programistów

2021-12-15 15:48

Pierwsi uczestnicy wspólnego projektu Urzędu Miasta Iławy, Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie oraz firmy Mc COMP rozpoczęli szkolenie z programowania.

W ramach rekrutacji wpłynęło 30 podań od osób zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem kwalifikacji. Spośród nich 18 osób wypełniło testy kwalifikacyjne, na podstawie których proces szkolenia rozpoczęło 10 osób.

Cieszę się, że postawiliśmy pierwsze kroki na drodze do umożliwienia mieszkańcom Iławy pracy w branży IT. Wierzę, że to pierwszy etap naszej współpracy, po którym pojawią się następne. Myślimy o wejściu z pewnymi działaniami do szkół, ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów. Osobom, które rozpoczęły szkolenie życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu jakim jest praca programisty. Nie jest to łatwa droga, ale na jej mecie czekał będzie udział w kreatywnych projektach i atrakcyjny poziom wynagrodzenia – komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski, który był jednym z inicjatorów Akademii Programistów w Iławie.

Kurs programowania w jęz. Delphi potrwa 2 miesiące, podczas których uczestnicy zrealizują 145 godzin zajęć, obejmujących zakres i tematykę opracowaną przy współpracy z firmą Mc COMP. Następnym etapem będzie wybór osób, które otrzymają propozycję zatrudnienia i rozpoczną swoją karierę zawodową w świecie IT.

Jasnowidz Jackowski w przerażającej przepowiedni

Quiz: Na ile pytań z „Milionerów” potrafisz odpowiedzieć? Wygrałbyś milion?

Pytanie 1 z 10
Jak określa się osobę na pozór spokojną i nieśmiałą?