Wyspa Wielka Żuława

i

Autor: Internetowe Muzeum Iławy ilawasprzedlat.pl

Wyspa Wielka Żuława: ostatnia szansa na zwiedzanie tego lata

2022-08-17 20:28

W najbliższą niedzielę 21 sierpnia mieszkańcy Iławy będą mieli kolejną okazję, by w towarzystwie radnych miejskich i miłośników naszego miasta Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego, odwiedzić Wielką Żuławę. Będzie to już trzecia wyprawa na wyspę organizowana w te wakacje w ramach cyklu nowa „Historia jednej ulicy”.

Poprzednie dwa spacery po wyspie, które odbyły się 26 czerwca i 24 lipca, cieszyły się rekordowym zainteresowaniem iławian. W czerwcowym spacerze udział wzięło 250 osób, w lipcu było ich 175. – Dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji kolejnego spaceru w sierpniu – informuje Dariusz Paczkowski. – Osoby, którym nie udało się popłynąć z nami na wyspę w czerwcu i w lipcu, będą mogły to zrobić w najbliższą niedzielę – dodaje.

Najbliższy spacer po wyspie nie będzie jednak powtórką ostatnich dwóch spotkań. Wyprawa wzbogacona zostanie o nowe akcenty i opowieści. – Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by iławianie, którzy już raz byli z nami na Wielkiej Żuławie, popłynęli tam raz jeszcze – kontynuuje Paczkowski.

Uczestnicy niedzielnej wyprawy na wyspę usłyszą z pewnością opowieści o historii grodziska, o restauracji „Scholtenberg”, poznają też kulisy kręcenia filmu „Gniazdo”. Na pewno będzie mowa o średniowiecznym zamku, który – co już wiadomo – znajdował się na wyspie i o dawnych przeprawach mostowych. Nie zabraknie też legend związanych z wyspą. Zaprezentowane zostaną także powojenne projekty zagospodarowania Wielkiej Żuławy. Jak zapowiadają organizatorzy, to jednak nie wszystko. Historii i opowieści będzie dużo więcej.

Wiadomo już, że letnie spacery po Wielkiej Żuławie wejdą na stałe do kalendarza wspólnych inicjatyw Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego. – Widzimy ogromne zainteresowanie spotkaniami na wyspie, dlatego chcemy im nadać bardziej zorganizowaną formę. Będziemy regularnie zapraszać iławian na spacery po Wielkiej Żuławie właśnie w okresie wakacyjnym. Chcemy, by większość iławian mogła zobaczyć i poznać to miejsce – dodaje.

Niedzielny spacer rozpocznie się o godzinie 15:00 na Wielkiej Żuławie. Uczestnicy wyprawy będą mogli przeprawić się we własnym zakresie na wyspę już od godziny 14:30. Na przystani promowej przy ulicy Chodkiewicza (przy ośrodku Politechniki Gdańskiej), dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego Bosman, będą na nich czekać prom. Łączny koszt przeprawy na wyspę i z powrotem wynosi 10 zł.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania spaceru w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Informacje w tej sprawie publikowane będą na fanpage’u Internetowego Muzeum Iławy pod adresem: facebook.com/ilawasprzedlat

plakat wycieczka wyspa

i

Autor: Internetowe Muzeum Iławy ilawasprzedlat.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W Warszawie powstanie siedem nowych parków kieszonkowych. Co o tym sądzą mieszkańcy?

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad: