Przed 2021 rokiem odnowią 7 pomostów i kładek w Iławie

i

Autor: UM Iława

Wyremontują 7 kładek i pomostów. Iława przygotowuje się do kolejnego sezonu [ZDJĘCIA]

2020-09-21 13:27

Władze miasta poinformowały właśnie o planowanym remoncie praktycznie wszystkich iławskich pomostów i kładek pieszych oraz widokowych. Te są w różnym stanie, jedne wyglądają całkiem nieźle, inne poddają się upływowi czasu i ubytki oraz uszkodzenia widać gołym okiem.

Po ubiegłorocznych naprawach pomostów na Małym Jezioraku przyszedł czas na kolejne. W ramach podpisanej umowy wykonawca zrobi kompleksowy przegląd, wykona niezbędne naprawy i zakonserwuje łącznie 7 kładek i pomostów. Koszt tego zadania to 89 tys. zł. Możemy więc być spokojni o swoje bezpieczeństwo i z nadzieją czekać na kolejny sezon letni 2021.

- Kładki i pomosty na Iławce i Jezioraku (wzdłuż ścieżek rowerowych na wysokości ul. Dąbrowskiego) zostaną wyremontowane. Na kilku z nich widoczne są ubytki, więc musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. W tym celu podpisaliśmy umowę z firmą Budix z Iławy, która wykona przegląd, niezbędne naprawy i zakonserwuje łącznie 7 kładek i pomostów - mówi Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Stolice państw Europy. Myślisz, że to takie proste?

Pytanie 1 z 20
Stolicą Polski jest:
Kąpiel w fontannie