Wypadek pod Iławą. Sprawca nietrzeźwy, policja szuka świadków

2021-07-09 11:29

Za kierownicami aut powinny zasiadać jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe i posiadające do tego uprawnienia. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady, a to skutkuje bardzo poważnymi i groźnymi dla życia zdarzeniami drogowymi.

Do zdarzenia doszło w piątek (09.07.2021) kilka minut po godzinie 7:00, między Chełmżycą a Starzykowem.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 42–latek kierujący volvo nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego i prawdopodobnie - kiedy zjechał na pas jezdni przeciwnego kierunku ruchu - w celu zapobieżenia uderzenia w jadący z naprzeciwka pojazd, zjechał na swój pas ruchu pomiędzy samochód ciężarowy a opla, doprowadzając do tylnego zderzenia z kierującą oplem.

W wyniku czego opel jak i volvo zjechały do przydrożnego rowu, po czym uderzyły w drzewa. W następstwie uderzenia kierujący volvo wypadł z auta, którym został przygnieciony.

Kierująca oplem z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 42–latek również z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu i jak się okazało, kierował samochodem mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz policjanci będą ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policja szuka świadków zdarzenia

Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o osobisty kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji lub kontakt telefoniczny pod numerem 47 72 262 00. Informacje, nawet te anonimowe zostaną na pewno sprawdzone przez funkcjonariuszy iławskiej komendy policji.

QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Magda Gessler?
QUIZ. Czy wiesz, ile lat ma ta gwiazda? Niektóre odpowiedzi Cię zaskoczą! To wyjątkowo trudne wyzwanie
Półpasiec. Jak go rozpoznać i jak leczyć?