samochód policji

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Wyjazdowa środa u iławskich policjantów. Pijani, pod wpływem narkotyków, a jeden uderzył w auto

2022-08-25 10:21

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Policja apeluje - kierujmy się rozsądkiem! Nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zaglądamy do kronik policyjnych iławskiej policji.

W środę (24.08.2022 r.) kilka minut po 13:00 oficer dyżurny został poinformowany o wypadku na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 57 – latek kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Jak ustalili policjanci, przyczyną takiego zachowania był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali czy nie prowadził samochodu pod wpływem alkoholu czy podobnie działającego środka. Wstępnie ustali, że 35 – latek kierował samochodem będąc pod wpływem marihuany, amfetaminy i opium. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

W Jędrychowie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego renaultem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 22 – latkowi, ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 zł a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Kolejny kierujący został zatrzymany po tym jak motorowerem, na prostym odcinku drogi, w wyniku niesprawnych hamulców doprowadził do zderzenia tylnego z poprzedzającym go samochodem. 38 – latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

QUIZ. Żółte znaki na drodze. Wiesz przed czym ostrzegają?

Pytanie 1 z 12
Znak ten ostrzega o:
Znak ostrzegawczy (A-7)
Słynne na całą Europę, największe w Polsce wrzosowiska Kłomińskie zaczynają kwitnąć, najpiękniejsze będą we wrześniu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl