Wójt Gminy Iława spotkał się z uchodźcami z Ukrainy

i

Autor: UG Iława

Wójt Gminy Iława spotkał się z uchodźcami z Ukrainy

2022-03-29 13:00

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bądkowskim odwiedzili rodziny, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Na terenie gminy jest ich ponad 150.

Podczas wizyty wójt Harmaciński przywitał uchodźców i zapewnił, że mogą liczyć na pomoc zarówno ze strony samorządu jak i mieszkańców. Ponadto uchodźcy zostali poinformowani gdzie mogą uzyskać pomoc, także w sprawach urzędowych, np. gdzie można uzyskać nr PESEL, założyć profil zaufany.

Osoby potrzebujące mogą również liczyć na pomoc w zakresie poszukiwania zatrudnienia i nauki języka polskiego. Uchodźcy mogą również korzystać ze świadczeń wynikających z ustawy o pomocy społecznej udzielanych przez GOPS w Iławie. Uzyskali również informację o możliwości skorzystania z darów, które zostały przekazane przez mieszkańców gminy.

Gmina Iława wraz z mieszkańcami od początku aktywnie włączyła się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom, sołtysom, radnym, dyrektorom szkół, dyrektorom i kierownikom jednostek podległych, pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury za zaangażowanie w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy – mówi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński – wiedziałem, że zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców. Serdecznie Wam za to dziękuję!

QUIZ. Pamiętasz polskie teleturnieje lat 90.? Wytęż umysł i idź na całość!

Pytanie 1 z 10
„Kogo witam, kogo goszczę?” - tymi słowami witał się z graczami prowadzący teleturniej:
Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!