straż pożarna iława

i

Autor: KPPSP Iława Zdjęcie ilustracyjne - Strażacy iławskiej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dniu Flagi

Wielu chce zostać strażakiem, ale to nie dla każdego. Strażak z Iławy o zawodzie [AUDIO]

2021-05-05 14:28

4 maja świętują Hutnicy i Strażacy. Huty w Iławie nie ma, więc za bardzo nie mieliśmy tu pola manewru do rozmów, za to straże w samej Iławie aż dwie - Państwowa i Ochotnicza. Nie licząc jeszcze wielu jednostek OSP w powiecie iławskim, strażaków nam nie brakuje. Posłuchajcie o ich pracy, a w zasadzie służbie.

Zaczynał prawie 20 lat temu, przeszedł wiele szczebli strażackiej, zawodowej drabiny kariery. W młodości już, jak wielu aspirującym do bycia strażakiem, podobały mu się efektowne mundury, sprzęt i pomaganie innym.

Z okazji Dnia Strażaka rozmawiamy z Krzysztofem Rutkowskim st. kpt. i zastępcą dowódcy JRG.

- Tegoroczne uroczystości przez pandemię nabrały innego wyglądu. Nie mniej jednak w swoim gronie zaplanowaliśmy chociażby tradycyjne tego dnia wręczanie awansów i odznaczeń, które są nieodłącznym podziękowaniem dla strażaków za ich całoroczny wkład [...] Nasza praca to nie tylko pożary, obecnie chyba nawet więcej mamy pracy z wyjazdami do innych zdarzeń jak wypadki komunikacyjne czy na przykład obecnie pomoc w czasie pandemii innym - mówi iławski strażak.

Spytany o akcje, które utkwiły mu w pamięci z terenu powiatu iławskiego, powiedział - To jest tak, że akcje groźne, mniej udane nie są przyjemne i zazwyczaj próbujemy o nich jak najszybciej zapomnieć, ale pamiętam akcję na ulicy Jagiełły w Iławie, która dała nam w kość i była bardzo niebezpieczna - wspomina.

Obecnie iławscy strażacy kończą procedurę kolejnego naboru nowych adeptów, jeśli jednak jesteście zainteresowani tym zawodem, polecamy posłuchać z czym on się wiąże:

Posłuchaj więcej: Rozmowa z Krzysztofem Rutkowskim, strażakiem z Iławy z 20-letnim doświadczeciem

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Festiwal Smaków Food Trucków Olsztyn 1-3 maja 2021 CRS Ukiel