plakat

i

Autor: arch. organizatora

Wielkanoc na ekranie iławskiego kina

2022-03-21 15:34

SZTUKA W KINIE - W tym cyklu, na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD widzowie zobaczą retransmisje oper, operetek, baletu oraz koncertów a także spektakli teatralnych ze światowych scen takich jak np. The Metropolitan Opera i National Theatre.

SZTUKA W KINIE to także "Wystawa na Ekranie" czyli prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, widzowie mają możliwość zobaczenia tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. W tym cyklu przenoszone są na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. W ciekawy sposób przedstawione są również fakty z życia największych malarzy świata.

Zapraszamy na wędrówkę po salach galeryjnych i muzealnych, teatralnych, koncertowych i operowych, nie ruszając się z kinowego fotela, wszystkich koneserów sztuki przez wielkie „S”.

Najbliższy seans z cyklu SZTUKA W KINIE:

11.04.2022 r. (poniedziałek), godz. 18:00

"WIELKANOC W SZTUCE" - WYSTAWA NA EKRANIE

reżyseria: Phil Grabsky

85 minut

polskie napisy

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa w Kinie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie i w jakości 2K będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

Kuchnia francuska: czym się wyróżnia? Co warto wiedzieć o kuchni francuskiej?

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza: