monitoring

i

Autor: KPP Iława Więcej kradzieży sklepowych przez nieletnich, w całym powiecie iławskim

kroniki policyjne

Więcej kradzieży sklepowych przez nieletnich, w całym powiecie iławskim

2023-10-25 8:43

Prawie codziennie iławscy policjanci otrzymują zgłoszenia o kradzieżach sklepowych dokonywanych przez dzieci jak i młodzież. Przypominamy młodzi ludzie nie są bezkarni, a każda taka sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich.

W ciągu ostatniego miesiąca policjanci na terenie powiatu iławskiego kilkukrotnie interweniowali wobec dzieci i młodzieży, którzy dokonali kradzieży sklepowych. Kiedy pracownicy marketu ujawnią osobę, która dokonuje kradzieży, zawsze wzywają patrol policji – nawet jeśli sprawcą jest nieletni.

Cukierki, błyszczyki, skarpetki, sukienki, bluzki, energetyki, samochodziki – to tylko niektóre artykuły, które zostały ukradzione w ostatnim czasie przez nieletnich złodziejaszków. Zazwyczaj zabierają drobne rzeczy, ale bez względu na wartość skradzionego towaru zawsze w takiej sytuacji policjanci informują rodziców po czym sporządzoną dokumentację przesyłają do sądu rodzinnego i nieletnich.

Tak też było w poniedziałek (23.10.2023 r.). O pierwszym nieletnim policjanci zostali poinformowani kilka minut po godzinie 10:00. Na miejscu okazało się, że 15 – latek tydzień wcześniej wyniósł z marketu artykuły spożywcze nie płacąc za nie a dziś kiedy przyszedł ponownie „na zakupy” został rozpoznany przez pracownika ochrony. Na miejsce przyjechał tata, który od funkcjonariuszy odebrał chłopca.

Natomiast po 15:00 w innym iławskim markecie 16 – latek próbowała ukraść dwa samochodziki. Chłopak również od funkcjonariuszy został odebrany przez tatę.

W obu przypadkach o zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany sąd rodzinny nieletnich.

Policja Apeluje

Rodzicu porozmawiaj ze swoim dzieckiem o poszanowaniu cudzej własności i właściwych zasadach współżycia społecznego. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść za sobą przykre następstwa. Dlatego należy im wytłumaczyć żeby nie ulegać chwilowej pokusie czy namowom kolegów.

monitoring

i

Autor: KPP Iława Więcej kradzieży sklepowych przez nieletnich, w całym powiecie iławskim

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Pożegnanie zamordowanego 5-latka

Smaki z dzieciństwa. Quiz tak pyszny, jak trudny. Wyjmij palec z Vibovitu i rozwiąż test

Pytanie 1 z 10
Pamięta go każdy, kto był dzieckiem w latach 70., 80. czy 90, Multiwitaminowy preparat o w formie oranżadki w proszku, zazwyczaj wyjadany był na sucho, za pomocą palca. Jaki smak miał Vibovit?