koncert reggae

i

Autor: arch.organizatora

Weekend pełen pozytywnych wibracji. Zapraszamy na koncerty

2020-02-25 13:02

W iławski klubie IOWA zagości gwiazda polskiej sceny reggae, a także zespół grający rocka w stylu lat 70-tych. Koncerty już w ten piątek i sobotę.

Miłośnicy słuchania dobrej muzyki na żywo nie będą mogli narzekać w ten weekend. W IOWA, w jedynym miejscu, gdzie wciąż organizowane są w Iławie koncerty, zabrzmi dwóch naprawdę dobrych wykonawców. Pozwólcie ich sobie szerzej przedstawić.

ras luta

i

Autor: arch.organizatora

W piątek zagra w IOWA Ras Luta. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Reggae w Polsce. Ze sceną związany jest od 2003 roku. Na koncie ma trzy albumy stworzone wspólnie z zespołem EASTWEST ROCKERS, dwa albumy solowe, „Jeśli Słyszysz”, „Uratuj Siebie”, akustyczne EP „Rzeka Życia”, oraz mixtape „Jak Na Początku”. Luta uczestniczył również w wielu kooperacjach z jednymi z najważniejszych artystów polskich scen. Grał w Polsce i za granicą. Jego reggae to naiwązuje bardzo mocno do jamajskich korzeni. Na koncercie będzie promował swój najnowszy materiał z płyty LEPSZE DNI.

Nagranie i wydanie płyty sfinansowano w stu procentach z pieniędzy fanów - mówi Ras Luta. - Powstała przy współpracy z niezwykle utalentowanym i szanowanym na świecie producentem muzyki reggae/dancehall z Niemiec, Leander'em "Pionear" Topp'em. Jest to człowiek odpowiedzialny m.in. za sukces takich gwiazd jak Gentleman, Peter Fox (Seeed) Obok Pionear'a wspomagają nas muzycy zespołu The Germaicans, z których część tworzyła znany wielu osobom zespół Far East, akompaniujący Gentleman'owi.

rock

i

Autor: arch.organizatora

W sobotę natomiast zagra Rock&Roni. Zespół gra autorski Rock&Roll w stylu lat 70-tych. Powstał w grudniu 2017 roku, w Szczytnie. Zespół miał przyjemność nagrać płytę 'Klenczon Inspiracje" z takimi muzykami jak Red Lips i Stashka. Rock&Roni grało u boku Patrycji Markowskiej , zespołu Harlem, Kobranocka. Latem tego roku zespół zajął drugie miejsce w konkursie piosenki Niepopularnej. Muzyka Rock&Roni jest bardzo energiczna , żywiołowa i nastrojona ogromną radością z grania.

Kilka słów więcej
- Oscar Jensen - wokal - Finalista programu " Śpiewajmy Razem. All Together Now".
Podczas występu w programie postawił całe stuosobowe grono jury na nogi. Beata Kozidrak powiedziała "Oskar dla Oscara".
- Roland Roni Gloger- gitarzysta - założyciel zespołu Rock&Roni. Występował na scenie z zespołem Hunter. Koncertował przed zespołem Kat, Blaze Bayley,Turbo, TSA, Harlem. Solówki Roniego podbijają serca a w każdym dźwięku który zagra jest kawałek Jego duszy ;-)
- Marcin Sejda - bas - jest i pozostał oryginalnym basistą zespołu. Od urodzenia muzyk. To człowiek, nielubiący siedzieć w miejscu. Na co dzień poszukuje między-dźwięków w harmoniach.
- Marcin Łukaszewski- perkusja - Współpracował z Big Bandami, zespołami jazzowymi, rockowymi ,pop czy country. Należy z pewnością do grona perkusistów bardzo dokładnych i mocno akcentujących uderzenia. Dzięki Marcinowi w zespole panuje porządek, Panowie wiedzą gdzie jest raz.