jazz

i

Autor: Pixabay

Wakacje na półmetku. Co nas czeka w sierpniu w Iławie?

2022-08-01 10:37

Półmetek lata za nami, czas leci bardzo szybko, dlatego warto być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w naszym mieście. Wakacji pozostał co prawda tylko miesiąc, ale wydarzeń i atrakcji nie zabraknie także we wrześniu. Zobaczcie, co jeszcze Was czeka, jeśli zdecydujecie się na urlop w Iławie.

Sierpień nad Jeziorakiem nie może obyć się tradycyjnego  jazzowego święta czyli Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, które w tym roku  obchodzi swój 51. Jubileusz. Old Jazz Meeting to wyjątkowy czas dla Iławy, a świadczy o tym choćby fakt, że jego symboliczne zwiastuny znaleźć można w wielu punktach na terenie miasta, nie tylko w okolicy amfiteatru. W programie Festiwalu, który potrwa od 12 do 14 sierpnia, oprócz znanych artystów jazzowych znajdziemy także szereg wydarzeń towarzyszących: bal jazzowy w Parku miejskim, Jazz na statku Ilavia i tradycyjna Msza Jazzowa.  Wydarzenia w Amfiteatrze Miejskim poprowadzi znany polski  dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Szczegóły Festiwalu na stronie www.zlotatarka.pl.

W drugiej połowie wakacji nie zabraknie także atrakcji dla miłośników żeglarstwa i wypoczynku nad wodą. 6 sierpnia zapraszamy na żeglarski weekend w Iławie czyli kultowe Regaty Oldbojów „Yellow Cup”  oraz Szanty nad Jeziorakiem, a od 3 do 4 września na 50. Regaty Turystyczne  „O Błękitną Wstęgę Jezioraka 2022”. Oba wydarzenia swoje centrum będą miały w okolic tzw. Dzikiej Plaży. Pod koniec sierpnia zapraszamy na wielkie święto muzyki poetyckiej - z opowieściami o życiu i twórczości Edwarda Stachury czyli iławską poSTEDówkę.

Wrzesień w Iławie to szczególny czas dla biegaczy i miłośników sportu oraz wiernych kibiców Iławskiego Pólmaratonu LaRive im. A. Gierszewskiego.  11 września w okolicy Małego Jezioraka wystartują  nie tylko zaawansowani biegacze, ale także amatorzy oraz dzieci. Impreza jest bowiem złożona z kilku części, a w każdej z nich można znaleźć coś dla siebie. W tym roku dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się Bieg Charytatywny #biegnepomagam, w którym każdy może wziąć udział i  dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel. Wszystkich łączy miłość do sportu, zdrowego stylu życia i oczywiście do pokonywania kilometrów o własnych nogach. Warto być tego dnia w okolicy hali miejskiej,  atmosfera towarzysząca Półmaratonowi jest bowiem  absolutnie wyjątkowa i daje ogromny zastrzyk pozytywnych emocji! Szczegóły na: www.maraton-ilawa.pl. Wrzesień zakończymy na wesoło podczas występu Kabaretu Paranienormlani w Amfiteatrze Miejskim.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców oraz turystów w Iławie na wydarzenia zaplanowane w sierpniu oraz wrześniu przez nasze miejskie jednostki.  Zachęcam do ich śledzenia na plakatach widocznych na terenie miasta oraz do zasięgania informacji w biurze Informacji Turystycznej przy ratuszu. Sierpień i wrzesień to także wiele wydarzeń cyklicznych m.in. w każdą sobotę wakacji jak np. wycieczki z przewodnikiem, hejnał na żywo z  wieży ratusza , Eko Jarmark w galerii przy ratuszu czy Wakacyjne Spotkania Artystyczne na Wyspie Młyńskiej. Szczegóły wydarzeń cyklicznych znajdziecie Państwo na plakacie. Życzę Państwu udanego wypoczynku na terenie naszego miasta- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Co słychać u Stanisława Tyma?

QUIZ. Jedzenie na literę F

Pytanie 1 z 20
Farfalle to makaron o kształcie