W Tynwałdzie pod Iławą spłonęła przyczepa campingowa. Mężczyzna walczy o życie [AUDIO]

2023-02-28 11:15

Przed południem 5 jednostek straży pożarnej gasiło pożar przyczepy w Tynwałdzie, niestety w środku pomieszkiwał mężczyzna, który doznał rozległych poparzeń.

We wtorek (28.02.2023) po godzinie 9:00 iławska straż pożarna została wezwana do pożaru niewielkiej przyczepy campingowej pod Iławą.

Na miejsce pojechało pięć jednostek straży pożarnej, niestety już w momencie dojazdu straży, przyczepa była cała w płomieniach. Na zewnątrz znajdował się ranny mężczyzna.

Niewielka przyczepa spłonęła w zasadzie całkowicie. W momencie dojazdu jednostek, na zewnątrz leżał ciężko poparzony, około siedemdziesięcioletni mężczyzna, który w spalonej przyczepie prawdopodobnie pomieszkiwał. Przytomny, ale z poparzeniami II i III stopnia, obłożony opatrunkami hydrożelowymi, został zabrany przez ratowników do szpitala. Na zewnątrz zastaliśmy butlę gazową, z kolei w środku przyczepy również znajdowały się dwie butle, które mogły doprowadzić do zintensyfikowania pożaru - mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej straży pożarnej.

Pożar campingu w Tynwałdzie pod Iławą Krzysztof Rutkowski rzecznik iławskiej straży pożarnej

Policja z Iławy ma już pierwsze ustalenia w sprawie pożaru.

Okazało się, że doszło do wybuchu butli z gazem. Około 60-letni mężczyzna jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania, pomieszkiwał w przyczepie za przyzwoleniem właściciela. Dokładne okoliczności zbada grupa dochodzeniowo-śledcza - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

Pożar campingu w Tynwałdzie pod Iławą. Joanna Kwiatkowska oficer prasowy iławskiej policji

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Polsce. Rozpoznaj województwo! Łatwe?

Pytanie 1 z 10
Tablice rozpoczynające się na literę B oznaczają mieszkańców województwa...
Ogromne stado żubrów wstrzymało ruch na jezdni w Puszczy Knyszyńskiej