Śniadanie XXX-lecia

i

Autor: eka

W sobotę na Piastowskim Śniadanie Obywatelskie. Będzie okazja porozmawiać o osiedlu i Iławie

2023-08-04 10:59

W sobotę, 5 sierpnia, na iławskim Osiedlu Piastowskim odbędzie się Śniadanie Obywatelskie, podczas którego organizatorzy (iławskie stowarzyszenie) pytać będą o potrzeby mieszkańców. Charakterystyczny turkusowy namiot Fabryka Inicjatyw Obywatelskich rozstawi w pobliżu boiska.

To kolejny już sezon Śniadań Obywatelskich w Iławie. Przy poczęstunku dorośli dyskutują o problemach społecznych dotyczących Iławy w ogóle i w szczególności danego osiedla, a dzieci uczestniczą w tym czasie w animacjach. W ten sposób wypracowywane są pomysły na zmiany, które Fabryka Inicjatyw Obywatelskich przekazuje dalej, do odpowiednich służb i instytucji. Na miejscu pojawiają się przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, czasem - urzędu miasta, a najrzadziej niestety radni, jak zauważają nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale i mieszkańcy.

- Często słyszymy podczas tych spotkań, że mieszkańcy cieszą się, bo w końcu ktoś ich chce wysłuchać, przyszedł do nich, by poznać ich problemy - mówi jedyna radna, która regularnie bywa na Śniadaniach, członkini stowarzyszenia Anna Pogodowska.

Opowiedz o potrzebach osiedla

Tym razem Śniadanie odbędzie się przy boisku na Osiedlu Piastowskim. Start o godzinie 11:00. Dotychczas podczas tego typu spotkań rozmawiano na tematy dotyczące innych osiedli oraz całego miasta, diagnozując potrzeby mieszkańców. Śniadanie na Osiedlu Piastowskim jest trzecim w tym roku, a jedenastym w ogóle zorganizowanym przez iławskie stowarzyszenie. Przed nami jeszcze Śniadanie na zakończenie wakacji - odbędzie się ono 26 sierpnia na terenie zielonym przy ul. Brzechwy (Lipowy Dwór), w okolicach plaży "Skarbek".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Niecodzienny pościg w Krakowie. Pierzasta uciekinierka nie chciała stracić wolności

Harry Potter: QUIZ. Harry, Ron czy Hermiona? Które z tej trójki najbardziej przypominasz?

Pytanie 1 z 10
Twoja najgorsza cecha: