W Iławie stanęły nowe hotele. Goście będą mieszkać za darmo

2021-04-15 20:39

Drewniane domki dla owadów stanęły w pobliżu Jezioraka. Można je znaleźć m.in. przy plażach czy w okolicach rzeki Iławki, w tym na Wyspie Młyńskiej.

Apartamenty "hoteli pracowniczych" dla naszych małych gości już gotowe do zakwaterowania! - piszą o akcji iławscy urzędnicy. - Póki co oferujemy miejsca w 10 ciekawie położonych obiektach na terenie całego miasta. Do wyboru są te z widokiem na jezioro lub rzekę, a każde rzecz jasna na łonie natury. Mocno liczymy na zapełnienie wszystkich miejsc! Mieszkańców z kolei uprzejmie prosimy o uszanowanie spokoju naszych ważnych gości.

Domek dla owadów to doskonały sposób, aby zwabić pożyteczne owady i pomóc im przetrwać chłody. Kiedyś chowały się w słomianych strzechach, szparach w murze i stertach patyków, dzisiaj nie ma dla nich zbyt wielu bezpiecznych miejsc. Hotele imitują naturalne warunki, stanowiąc doskonałe miejsce schronienia dla wielu gatunków pożytecznych owadów zapylających - np. motyli, trzmieli i pszczół oraz drapieżnych (zjadających szkodniki) - np bzygów, biedronek, łowików, złotooków, chrząszczy biegaczowatych.

Domki zostały wykonane przez PSONI Koło w Iławie.

Uratował konie z pożaru

QUIZ. Do tych legendarnych programów zasiadała cała Polska. Wstyd nie zdobyć przynajmniej 5 punktów!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. W której stacji telewizyjnej emitowany był program "Idź na całość"?