plakat

i

Autor: UM Iława

W Iławie powstał nowy punkt, gdzie bezpłatnie zbadasz czy masz koronawirusa

2022-02-22 15:48

Firma Mednovation w trosce o zdrowie mieszkańców miasta organizuje Punkt Pobrań Testów w kierunku COVID-19. Punkt będzie czynny codziennie w godzinach 8:00-18:00.

Punkt powstła przy ul. Biskupskiej 2 (teren Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Iławie). Będzie działał również w weekendy. Z bezpłatnych testów na koronawirusa można skorzystać pieszo lub z auta. Dostępne są dwa rodzaje testów:

  • Testy molekularne (genetyczne) RT-PCR - wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać do 48 godz. Mednovation współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę oficjalną COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia. Testy dostępne bezpłatnie na podstawie skierowania NFZ od 21 lutego 2022.
  • Szybkie testy na antygeny koronawirusa. Materiał do badania pobierany jest w formie wymazu z nosogardzieli. Wynik testu będzie znany już po 15-20 minutach od pobrania. Testy dostępne bezpłatnie na podstawie skierowania NFZ od 28 lutego 2022.
Pionierska operacja wykonana przez robota da Vinci

QUIZ. Najpopularniejsze polskie przysłowia. Jakiego słowa brakuje? 7/10 to minimum!

Pytanie 1 z 10
Bez pracy nie ma: