pilka nozna kobiet

i

Autor: pixabay.com

W Iławie powstaje nowy klub piłkarski dla pań. Wkrótce pierwsze mecze Jezioranek

2021-03-30 16:26

W kwietnia w Jezioraku Iława przestaje działać kobieca sekcja piłki nożnej. Jedna panie, ani trener nie rezygnują z kopania futbolówki. Po prostu przechodzą na swoje.

Nowy klub o nazwie Jezioranki będzie działał jako fundacja. Jak pisze Gazeta Iławska trener i dziewczyny uznali, że chcą przejść na swoje by rozbudowywać kobiecy futbol w Iławie. W strukturach Jezioraka Iława nie było to możliwe, bo tam wszystko kręci się wokół męskiej piłki. Aktualnie treningi są zawieszone w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Mimo to nowy klub szuka nowych zawodniczek. Można się zgłaszać bez ograniczeń wiekowych. Nie trzeba mieć także piłkarskich umiejętności. Wystarczą dobre chęci. 

Trener liczy, że panie rozpoczną treningi w najbliższym możliwym momencie. Ma już zaplanowane mecze kontrolne. Chce by jego seniorska drużyna ruszyła także na podbój IV kobiecej ligi.

W sprawie naborów, a także sponsorowania nowego, żeńskiego klubu piłkarskiego można kontaktować się z Łukaszem Gurowskim pod numerem telefonu 668 825 201.

Piotr Świerczewski: Z naszej reprezentacji najsłabszy jest trener

Quiz. Prawda czy fałsz: Dziecinnie proste pytania. Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 10
Hrabia Drakula naprawdę istniał.