taniec

i

Autor: pixabay.com

Iławo czas zatańczyć. Dołącz do niezwykłego wyzwania!

2021-03-30 14:00

Taneczny Challenge Online - Roztańczona Iława - pod takim hasłem Iławskie Centrum Kultury szykuje kolejną wirtualną zabawę do wszystkich chętnych mieszkańców. Jeśli kochasz taniec, emanujesz pozytywną energią i stawiasz na dobrą zabawę, to ten challenge jest właśnie dla Ciebie!

Co trzeba zrobić? Wystarczy nagrać filmik, w którym wykonacie swój ulubiony taniec w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w Iławie - tłumaczy Lidia Miłosz, dyrektor ICK. - Sceneria musi być oryginalna, podkreślająca walory naszego pięknego miasta. Możecie tańczyć solo, w duetach, albo w większych grupach! Ważne jest to, żeby uczestnicy mieli co najmniej 8 lat. Górna granica jest nieistotna.

Nagrania video, przedstawiające Wasze układy taneczne (nie dłuższe niż 3 minuty) należy przesłać na adres: animacja@ickilawa.pl do 26 kwietnia (godz. 15:30). Do zgarnięcia nagrody, upominki i dyplomy! Regulamin znajdziecie TUTAJ.

- Taneczny challenge organizujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na 29 kwietnia - kontynuuje Miłosz. - Wtedy również opublikujemy wyróżnione prezentacje taneczne w formie zmontowanego filmu i opublikujemy go na naszym kanale YouTube oraz fp ICK.

Święto zostało ustanowione w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Datę wybrano nieprzypadkowo, bo w tym dniu w 1727 r. urodził się wybitny reformator tańca scenicznego, prekursor baletu z akcją (ballet d’action), francuski tancerz i choreograf Jean-Georges Noverre.

taniec

i

Autor: ICK
Robią sobie jaja na święta

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

Pytanie 1 z 15
Który instrument jest największy?