spektakl

i

Autor: arch. organizatora

W Iławie długi weekend z gwiazdami teatru.

2020-08-12 15:05

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl pt.: „Długi łykend”. Odbędzie się w Kinoteatrze PASJA 23 sierpnia. Początek o godz. 17:00.

Autorem „Długiego łykendu” jest Norm Foster. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali.  Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie. Foster jest niezwykle popularnym i najczęściej wystawianym dramaturgiem w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu.

Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia…?

Na scenie będzie można zobaczyć takie gwiazdy jak: Maja Berełkowska, Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus, Piotr Dąbrowski, Wojciech Wysocki, Piotr Dąbrowski.

plakat

i

Autor: ICK

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?
Rezerwat konika polskiego w Popielnie na Mazurach