narkotyki wśród nieletnich

W biały dzień rozprowadzali narkotyki na terenie podstawówki w Iławie

2024-05-27 14:44

Posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione i stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym kara za ich posiadanie jest surowsza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie narkotyków w znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Mniejsza ilość substancji zakazanych, to ryzyko kary do 3 lat pozbawienia wolności. Przekonało się o tym dwóch mężczyzn zatrzymany przez policjantów w Iławie. 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, za posiadanie i udzielanie narkotyków tymczasem wobec jego młodszego kolegi prokurator zastosował policyjny dozór.

W środę (22.05.2024 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o spożywaniu alkoholu przez dwóch mężczyzn na terenie boiska szkoły podstawowej. Zgłaszający dodał, że pracownicy szkoły zwracali im uwagę jednak mężczyźni nie reagowali na prośby. O zaistniałej sytuacji zostali poinformowani, najbliżej znajdujący się policjanci a byli to dzielnicowi.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Kiedy dojechali na boisko, kierownik wspólnie z dzielnicowymi rozpoznał mężczyzn z poprzednich interwencji. W związku z powyższym policjanci zaraz po wylegitymowaniu skontrolowali ich odzież oraz plecaki. Funkcjonariusze pamiętali, że mieszkańcy Iławy wcześniej posiadali narkotyki. Tym razem również okazało się, że 27-latek i jego młodszy kolega mieli przy sobie substancje zakazane. Jak ustalili policjanci starszy z mężczyzn posiadał przy sobie ponad 142 gramy MDMA, 69 tabletek zawierających MDMA, ponad 137 gramów 2C-B oraz ponad 10 gramów amfetaminy. Natomiast 19-latek posiadał przy sobie prawie 50 gramów 2C-B. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili mieszkańcom Iławy zarzuty. 19-latek będzie tłumaczył się z posiadania narkotyków. Dlatego prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zadecydował wobec mieszkańca Iławy o policyjnym dozorze. Mężczyzna będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Natomiast 27-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i udzielania środków odurzających. W tym przypadku Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa za samo udzielanie środków odurzających lub substancji psychotropowych  grozi kara nawet do lat 10.

Czy znasz zagraniczne seriale lat 2000.? W tym quizie 8/10 zdobędzie tylko prawdziwy GIGANT!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście dzieje się akcja serialu "Mad Men"?