Wydarzenia pod Iławą

V Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach oraz Hobby Horse w Tynwałdzie

2023-07-07 14:28

Polecamy wybrać się w weekend 8-9 lipca 2023 do Tynwałdu pod Iławą. Tutaj zaplanowano V Edycję Regionalnych Zawodów Jeździeckich w Skokach. Impreza będzie połączona z festynem rodzinnym z atrakcjami dla całych rodzin. A nawet będzie można dosiąść konia na kiju w ramach zawodów Hobby Horse!

Wracamy z zawodami po czterech latach przerwy - mówi Paulina Pesta-Szkamelska, prezes klubu sportowego Leśne Team w Tynwałdzie. - Covid nas trochę wycofał, ale wracamy, mam nadzieję, że z przytupem!

Przed wszystkimi, którzy zjawią się w Tynwałdzie, dwa dni zmagań i zawody konkursowe w skokach przez przeszkody. Zarówno dla dzieci i koni młodych z wysokością 50cm, jak i profesjonalne dla dorosłych do 120 cm.

Poza widowiskiem jakim są skoki przez przeszkody przygotowaliśmy strefę animacji dla dzieci, zjeżdżalnię, kącik gastronomiczny, oprowadzanki po terenie stadniny itd. Nowością w tym roku będą zawody Hobby Horse - mówi organizatorka.

Hobby Horse to aktywność, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci, ale ścigają się też dorośli!

Mówiąc wprost, to zawody biegania i skakania z głową konia między nogami, umieszczoną na kiju. Konkurencje dają sporo zabawy i dorosłym i dzieciom. Są jak najbardziej realnie oceniane, no i na najlepszych czekają nagrody!

Po drodze, na torze przeszkód Hobby Horse mamy do pokonania przeszkody w zasadzie podobne do tych, które muszą przeskakiwać prawdziwi jeźdźcy na koniach. Wiadomo, są trochę niższe, by można było je przeskoczyć, mamy też kilka kategorii wiekowych, by były bardzie wyrównane szanse. Do 40cm dla dzieci do 8 lat, do 50cm dla dzieci do 12 lat, do 60cm do 14 r.ż. i Potęga Skoku dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych - tłumaczy Paulina.

Start zawodów jeździeckich w Tynwałdzie w sobotę (8 lipca) oraz niedzielę (9 lipca) od 9:00 do późnych godzin popołudniowych.

Po zakończeniu konkurencji profesjonalnych, będą rozgrywane te w ramach Hobby Horse.

Więcej szczegółów i formularze zgłoszeniowe, są dostępne na fp Gospodarstwo Agroturystyczne Leśne Zacisze. Zapisy są możliwe również przez LiveJumping, tylko do 7 lipca włącznie.

V Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach oraz Hobby Horse w Tynwałdzie

i

Autor: mat archiwalne organizatora

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Tunel w Świnoujściu w praktyce. Tak wygląda przejazd pod dnem Świny

Quiz. Defetyzm, bynajmniej, afront. Co drugi Polak nie wie, co znaczą te słowa. A ty?

Pytanie 1 z 12
Wiele osób błędnie używa słowa "bynajmniej". W którym z poniższych przykładów zostało użyte poprawnie?
Bynajmniej