dla wielbicieli jedzenia

Ulubiony Festiwal Smaków Food Trucków nadjeżdża do Iławy

2024-06-26 14:54

Festiwal Smaków Food Trucków nadjeżdża do Iławy w ramach Dni Miasta! Już 6 i 7 lipca food trucki zaparkują na parkingu Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego.

W lipcu Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Iławy w ramach Dni Miasta, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą uczestników w kulinarne podróże do Azji, Gruzji, Meksyku, Hiszpanii i wielu innych zakątków świata.

W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros, lody tajskie oraz choco kebab.

Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu. Pełna lista food trucków prezentowana będzie na stronie wydarzenia: Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi.

Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Śledźcie koniecznie wydarzenie na Facebooku: VII Festiwal Smaków Food Trucków w Iławie. Tam na bieżąco pojawiać się będą informacje o tym, jakie food trucki zawitają do Iławy oraz pyszne konkursy.

Festiwal Smaków Food Trucków

Wstęp: bezpłatny

Data: 6-7 lipca 2024

Miejsce: Centrum Turystyczno-Rekreacyjne (parking), Iława

Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 23:00

Partner: Browar Amber

Jak dobrze znasz bohaterów współczesnych bajek?

Pytanie 1 z 10
Ile lat Ma Blue z bajki o tym samym tytule?