Uchwała o handlu w Iławie zaktualizowana. Zobacz zmiany!

i

Autor: Lara Jameson - Pexels

Uchwała o handlu w Iławie zaktualizowana. Zobacz zmiany!

2021-09-28 12:09

Radni jeszcze na sierpniowej sesji podjęli uchwałę dostosowującą zapisy o handlu w mieście do zaleceń sanepidu jeszcze z marca. Zobaczcie co się zmienia w kwestii handlu m.in. na murku Osiedla Podleśnego oraz w kwestii handlu kwiatami i zniczami w innych rejonach Iławy.

Wytyczne Państwowego Inspektora Sanitarnego w Iławie z marca 2021 roku są jasne. Ze względu na brak odpowiednich warunków technicznych, wprowadzają zakaz handlu na tzw. murku na osiedlu Podleśnym produktami odzwierzęcymi w tym jajami czy miodem.

Radni Iławy nad zmianą uchwały w tej sprawie, czyli regulującą handel w mieście pochylili się 30 sierpnia 2021, zapisy zaczną obowiązywać 14 dni od publikacji jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko - Mazurskiego (opublikowano 2021-09-21).

To nie jedyne zmiany w uchwale, bo pojawił się m.in. zakaz sprzedaży na chodniku przy cmentarzu na ul. Wyszyńskiego, z kolei przy targowisku na zewnątrz ogrodzenia przy ul. Kopernika zezwolono na sprzedaż ale w określone dni.

Jakie zmiany w uchwale o handlu w Iławie

- Ustalono miejsca - stanowiska do handlu zniczami i kwiatami na chodniku przy ul. Kopernika - wzdłuż ogrodzenia targowiska miejskiego, ale tylko we wtorki i piątki oraz każdego dnia w tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, w przypadku braku miejsca na placu targowym.

- Z miejsc może korzystać tylko osoba, z którą zawarta została umowa najmu, tylko w celach sprzedaży bezpośredniej sezonowych owoców i warzyw oraz ziół i kwiatów.

- Sprzedaż w miejscach wyznaczonych może być prowadzona, jeżeli jest bezpośrednia i sprzedawane towary pochodzą z upraw własnych sprzedającego i są potwierdzone stosownymi zaświadczeniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

- Sprzedawcy zobowiązani są do korzystania z wynajętego miejsca zgodnie z przeznaczeniem, czyli na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej swoich upraw, sezonowych owoców, warzyw, kwiatów i ziół, przestrzegania granic i prowadzenia sprzedaży wyłącznie w obszarze wskazanego w umowie stanowiska oraz zachowania higienicznych i bezpiecznych warunków sprzedaży.

- Wykreślono z miejsc do handlu zniczami i kwiatami chodnik przy ul. Wyszyńskiego. Jest on częścią pasa drogowego w kwestii Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie miasta

Pierwotna uchwała + zmiany 2020 oraz powyższe 2021

Sonda
Zwierzęta cierpią wszędzie - nie tylko na mokrych targach, ale i w polskich czy europejskich rzeźniach
ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl