1/2 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska 3:4

i

Autor: WR

Trenerzy po meczu 1/2 WPP. Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska [AUDIO, WIDEO]

2020-07-27 14:34

Takich emocji na iławskich trybunach nie było już dawno. Choć ostatecznie iławskiej drużynie nie udało się wygrać, to jak podsumowują obaj trenerzy, takiego spotkania nikt nie powinien się wstydzić.

Na stadionie Jezioraka rozegrano półfinałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski. Klub z Iławy zmierzył się z trzecioligowym Zniczem Biała Piska.

Znicz to silny przeciwnik i przyjechał do Iławy po pewny awans. Zespół ten objął szybko prowadzenie ale do przerwy, po bramce Daniela Madeja był remis 1:1.

W 52 min Znicz miał rzut karny ale zawodnik z Białej Piskiej fatalnie przestrzelił. Potem na prowadzenie wyszli iławianie po bramce Arka Kucińskiego. Niestety przyszła 70 minuta - w krótkim odstępie dwa ciosy zadaje Znicz i wychodzi na prowadzenie.

W 87 min Michał Kwiatkowski, nowy nabytek Jezioraka (grał w GKS Wikielec) doprowadza do remisu 3:3 i mamy dogrywkę dwa razy po 15 minut.

W dogrywce najpierw Radek galas zdobywa gola dla Jezioraka ale znicz doprowadza do remisu.
Po dogrywce sędzia zarządza rzuty karne.

W karnych przegrywamy 3;4. Do finału Wojewódzkiego awansuje zespół trzecioligowy z Białej Piskiej.

W sumie było to dobre spotkanie, stojące na najwyższym poziomie. Jeziorak przegrał minimalnie ale pozostawił dobre wrażenie.

Ciepłych słów nie szczędzą po spotkaniu trenerzy obu drużyn:

Trenerzy Znicza Biała Piska i Jezioraka Iława podsumowują spotkanie w 1/2 WPP
1/2 Wojewódzkiego Pucharu Polski Jeziorak Iława - Znicz Biała Piska 3:4 po dogrywce i karnych

Ostatecznie w 1/2 finału WPP Jeziorak Iława - Znicz Biała Piska 3:3 (1:1), po dogrywce: 4:4, a w karnych wygrana Znicza 4:3 (dla Jezioraka nie strzelili Madej i Sagan).

Bramki: 
0:1 - Furman (32')
1:1 - Madej (40')
2:1 - Kuciński (65')
2:2 - Giełażyn (68')
2:3 - Giełażyn (72')
3:3 - Kwiatkowski (88')
4:3 - Galas (92')
4:4 - Morski (102')

Skład Jeziorak Iława: 
Jacek Malanowski, Krzysztof Kressin, Karol Kaźmierski, Dawid Kowalski, Michał Kwiatkowski, Arkadiusz Kuciński, Radosław Galas, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Damian Tokarski, Paweł Sagan.
Rezerwa: Dawid Ciura, Jakub Szczepański, Kacper Neumann, Jakub Stanikowski, Jan Miązek.

W wielkim finale WPP w Lidzbarku Warmińskim Znicz Biała Piska zagra z Sokołem Ostróda.

Tymczasem w poniedziałek 27.07, w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski 2020/2021. 9 września o 16:00 Motor Lubawa zagra z Jeziorakiem Iława.

WPP trwa, a równocześnie rozpoczyna się sezon czwartoligowy. W najbliższą sobotę 1 sierpnia iławianie zagrają z Mamrami Giżycko. Mecz rozpocznie się o 18:00 na stadionie Jezioraka.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?