Tragiczne tankowanie na Jezioraku. Pożar i poparzeni turyści

2021-07-26 12:38

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na jeziorze Jeziorak. Motorówka po zatankowaniu wpłynęła na jezioro i stanęła w płomieniach a sternik oraz pasażerowie, aby ratować swoje życie wskoczyli do wody. Teraz powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o palącej się na jeziorze Jeziorak łódce. Funkcjonariusze będący na wodzie natychmiast popłynęli we wskazanym kierunku.

Kiedy dopłynęli na miejsce z wody przez WOPR podejmowani byli już sternik oraz pasażerowie motorówki. Policjanci wspólnie ze strażakami przystąpili do akcji gaśniczej.

Cała trójka z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitali w tym 19 – latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci przesłuchali świadków oraz wykonali oględziny motorówki jak i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.

- Wstępnie ustalono, że sternik oraz dwaj pasażerowie po zatankowaniu łodzi w porcie wypłynęli na jezioro Jeziorak. Po kilkunastu minutach motorówka stanęła w płomieniach, a załoga łódki, aby ratować swoje życie wskoczyła do wody- mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej policji.

Teraz powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Grażyna Szapołowska: Już więcej się nie rozbiorę!