stacja jeziorak

i

Autor: UM Iława

Sztuka ruszyła na pomoc najmłodszym iławianom

2021-10-08 12:49

„Stacja Jeziorak” jest nowym punktem na edukacyjno-kulturalnej mapie Iławy. Miejscem w którym pasja spotyka się ze sztuką. Miejscem gdzie w dobie zagrożenia jakim jest pandemia najmłodsi mogą znaleźć ulgę i wytchnienie.

Znacie ten obrazek: wiercą się, kręcą, rozmawiają, bujają na krześle, mażą w zeszytach, książkach, zadają pytania i nawet ostrzenie kredek jest bardziej pasjonujące niż – no właśnie – długi czas skupienia. Dla niektórych dzieci – to prawdziwa „próba wytrzymałości”. I właśnie dla nich zaproponowano naukę kaligrafii.

- Powiecie: mało atrakcyjne, świat ma dla dzisiejszych maluchów dużo ciekawsze zajęcia - piszą edukatorki Urszula Wieńska  i Joanna Sierzputowska. - Wyobraźcie więc sobie pomieszczenie, w którym dominuje zieleń i naturalne drewno. Dodajcie do tego urocze stoliki i krzesełka. Teraz odrobina ciepłego oświetlenia i te urocze drobiazgi, które dopełniają klimat. Miejsce, w którym dzieci będą czuły, że jest zrobione specjalnie dla nich, które swoją atmosferą ma sprawić, że poczują się „bardziej dorosłe”.

Ten projekt nosi nazwę „SZTUKA na poMOC". Kaligrafia i arteterapia dla dzieci”. Warsztaty z dziećmi prowadzą Urszula Wieńska (kaligrafia) i Joanna Sierzputowska (arteterapia). Miejsce ma już swoją nazwę – „Stacja Jeziorak” i jest nowym punktem na edukacyjno-kulturalnej mapie Iławy. Mieści się w Galerii Jeziorak.

- Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na wyjątkowe warsztaty kaligrafii i arteterapii pod okiem ekspertów - podsumowują edukatorki. - Poprzez twórczą ekspresję dzieci będą pozbywać się złych emocji, uwalniać te dobre i radzić sobie z trudnymi doświadczeniami. Nauczą się bycia ze sobą i budowania relacji.

Zapisy: Filia Nr 2 MBP w Iławie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 26a, tel. 89 649 16 33 Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęli się chomiczkami-sierotkami. Małe gryzonie w lubelskim Domu Tymczasowym dla Małych Zwierząt Hemma rosną jak na drożdżach.

QUIZ. Co wiesz o znakach zodiaku? Tylko najlepsi zgadną wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 15
Co oznacza nazwa zodiak?