szpital iława

i

Autor: WR zdjęcie ilustracyjne

Szpital w Iławie przypomina: Można już odwiedzać chorych, ale są warunki

2022-04-12 10:46

Wznowiono już odwiedziny w Powiatowym Szpitalu w Iławie. Choć nie są tak restrykcyjne jak podczas szczytu pandemii, to nadal obowiązują jednak pewne zasady.

Dyrekcja iławskiego szpitala powiatowego przypomina, że od 04.04.2022 można już odwiedzać pacjentów przebywających na oddziałach w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie. W życie weszły nowe zasady odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach szpitala.

  • Odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach 14:00 – 17:00.
  • Czas odwiedzin jednej osoby nie może być dłuższy niż 1 godzina.
  • Przy pacjencie może przebywać jedna osoba odwiedzająca bez objawów infekcyjnych tj. katar, kaszel, gorączka, ból gardła.
  • Przed wejściem do szpitala oraz w trakcie całego pobytu odwiedzający ma założoną maseczkę chirurgiczną zasłaniającą usta i nos.
  • Odwiedzający przy wejściu do szpitala oraz przy wejściu do sali chorego i po zakończonych odwiedzinach dezynfekuje ręce.
  • W przypadku pacjentów, których pobyt w szpitalu będzie krótszy niż 3 dni, decyzję o odwiedzinach podejmuje Ordynator/Koordynator oddziału.
  • W przypadku ciężkiego stanu zdrowia hospitalizowanego pacjenta, dopuszcza się odwiedziny w innych godzinach niż wyznaczone, wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym w oddziale.

Zasady odwiedzin mogą ulec zmianie w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej w kraju, w szpitalu lub w oddziale szpitalnym. Pozostałe zasady odwiedzin zawarte w Regulaminie Odwiedzin Powiatowego Szpitala w Iławie nie ulegają zmianie.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:
TIR zatrzymany w Podlaskiem. Zaskakujący efekt kontroli

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!