rower w lesie

i

Autor: unsplash Świętuj w Iławie niepodległość na dwóch kółkach. Dwa rowerowe wydarzenia i różne dystanse!

wycieczki rowerowe

Świętuj w Iławie niepodległość na dwóch kółkach. Dwa rowerowe wydarzenia i różne dystanse!

2023-11-02 12:55

Tegoroczna ciepła jesień sprawiła, że sezon rowerowych wypraw nieco się przedłużył. Mieszkańcy powiatu iławskiego mogą wykręcić trochę kilometrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada możecie wsiąść na rowery i pokonać 105 kilometrów w ramach 6. edycji rajdy Rowerem Dla Niepodległej. Organizują go Krzysztof Kressin, Krzysztof Zakreta i sklep Dwa Koła.

To już 6 edycja rajdu „Rowerem dla Niepodległej” podczas którego co roku dodajemy 1 kilometr. W sobotę 11 listopada 2023 roku Rzeczpospolita Polska świętuje 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczcijmy to wydarzenie na rowerze i patriotycznie - zachęcają organizatorzy.

O godzinie 8:45 serdecznie zapraszamy przed iławski ratusz rowerzystów młodych i doświadczonych, terenowych i szosowych, na pamiątkowe zdjęcie, wysłuchanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej i złożenie wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Następnie rowerzyści przejadą stosowny do swoich możliwości dystans, w stosownym do swoich możliwości tempie, a ci niestrudzeni ruszą w tempie 25 km/h w 105-kilometrową trasę: Iława - Kamionka - Ząbrowo - Jakubowo Kisielickie - Gałdowo - Trupel - Biskupiec - Lipinki - Wardęgowo - Osetno - Łąkorek - Ciche - Tereszewo - Kaługa - Lipowiec - Kurzętnik - Marzęcice - Nowe Miasto Lubawskie - Bratian - Radomno - Iława, Galeria Jazzowa.

Zainteresowanych rowerzystów prosimy o zapisywanie się pod numerami telefonów umieszczonych na plakacie i dołączenie do naszej grupy na trasie przejazdu.

Obowiązują kaski rowerowe. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Spotkajmy się w Iławie lub na trasie przejazdu.

plakat rowery1

i

Autor: mat organizatora

12 listopada możecie wsiąść na rowery i świętować niepodległość ponownie, tym razem w bardziej miejsko-leśnych trasach. Na wyprawę zaprasza Iławska Gwardia Rowerowa i Internetowe Muzeum Iławy.

W niedzielę 12 listopada, wspólnie z Iławską Gwardią Rowerową, zapraszamy iławian do udziału w "Iławskim Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym". W ten sposób - aktywnie - chcemy świętować razem z Wami 105 rocznicę odzyskania niepodległości! Mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Już teraz cieszymy się na to spotkanie - informują organizatorzy.

Zbieramy się o godzinie 10:00 na Skwerze Stefana Żeromskiego. Zanim ruszymy dalej, złożymy jeszcze kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości i pod pomnikiem "Żołnierz polski" na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego.

Trasa rajdu będzie wiodła ścieżkami rowerowymi i drogami leśnymi. Z Iławy ruszamy w kierunku północnym - w stronę Gardzienia. Tam, przy leśniczówce, będzie czekać na nas ognisko. Będzie to okazja do integracji i rozmów. Nie zabraknie też akcentów patriotycznych. Prowiant we własnym zakresie.

plakat rowery2

i

Autor: mat organizatora

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Najlepsze polski filmy lat 70. Czy odgadniesz te tytuły? Mało kto ma maxa!

Pytanie 1 z 10
Ziema...., reż. Andrzej Wajda