choinka ubieranie choinki

i

Autor: Jonathan Borba - Pexels SONDA: Choinka żywa czy sztuczna i co w tym roku z kolendą?

Święta u iławian: Choinka żywa czy sztuczna, i co w tym roku z kolędą? [SONDA]

2021-12-24 12:07

Od Mikołajek zaczynamy intensywniej myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. To już ostatnia prosta do Wigilii, sprawdzamy jak wyglądają przygotowania do Świąt wśród iławian

Idą Święta, miasto ubierane jest w specjalne świetlne ozdoby, a na ulicach Iławy widać świąteczny, wzmożony ruch w obrębie sklepów oraz stoisk z choinkami i ozdobami dla naszych domów.

W tej świątecznej krzątaninie iławian postanowiliśmy sprawdzić, czy tegoroczne święta, chociażby przez pandemię, będą wyglądały inaczej i czy zmieniły się nasze przyzwyczajenia co do wyboru drzewek... okazuje się, że tak!

Do tej pory odpowiedzi sztuczne i prawdziwe mniej więcej się równoważyły, ale prawdopodobnie to pandemia sprawiła, że ludzie szukają więcej radości, naturalności, a więc i żywych choinek.

W tym samym okresie zwykle odbywały się kolędy, zwane także wizytami duszpasterskimi. Jak już informowaliśmy, w tym roku diecezja elbląska postanowiła zrezygnować z odwiedzin księży. Czy mieszkańcy zamierzają i tak dawać koperty na tacę i dostarczać je do parafii?

O tegorocznych decyzjach iławian co do wyboru choinek oraz dawania kopert kolędowych, posłuchacie więcej w naszej sondzie ulicznej:

SONDA ULICZNA: Iławianie o wyborze choinek oraz o kolędzie
Sonda
Kiedy ubierasz choinkę na Święta?
Tak mieszka Mariusz Pudzianowski. Takiej posiadłości mogą zazdrościć nawet miliarderzy