Boże Narodzenie

Choinka na starówce w Olsztynie wszystkich zachwyca. Całe pielgrzymki oglądających! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-12-11 10:41

Mieszkańcy Olsztyna od 6 grudnia mogą podziwiać świąteczne iluminacje. Pojawiły się one na Starym Mieście oraz w centrum miasta, m.in. przy ratuszu. Bożonarodzeniowe ozdoby zachwycają wielu olsztynian, jednak prawdziwą „gwiazdą” jest choinka znajdująca się na starówce. Galerię świątecznych światełek możecie zobaczyć w naszej galerii.

Świąteczne iluminacje w Olsztynie. Choinka na starówce zachwyca wielu mieszkańców

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc mieszkańcy Olsztyna szukają dekoracji czy choinek do swoich domów. Władze miasta również przygotowały iluminacje, które już oświetlają główne ulice stolicy Warmii i Mazur. Pojawiły się wzdłuż ulic: Staromiejska, Prosta, Pieniężnego, 11-Listopada czy al. Piłsudskiego.

Pod ratuszem stanęła także choinka. To jodła kalifornijska o obwodzie pnia około 100 cm pozyskana z Nadleśnictwa Kudypy. Ma około 12 metrów wysokości. Została ozdobiona bombkami i światełkami, podobnie jak w poprzednich latach.

Na Starym Mieście prawdziwą „gwiazdą” jest choinka

Na Starym Mieście także można podziwiać świąteczne ozdoby. Mieszkańców zachwyca szczególnie choinka, która znajduje się w pobliżu Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie. Pod drzewkiem zbierają się tłumy, które podziwiają świąteczną dekorację.

Jak prezentuje się reszta ozdób w Olsztynie? Zobaczyć to można w naszej galerii poniżej.

Świąteczne iluminacje w Olsztynie zachwycają. Prawdziwą „gwiazdą” jest choinka na starówce

Świąteczne iluminacje w Olsztynie zachwycają. Prawdziwą „gwiazdą” jest choinka na starówce

Źródło: Świąteczne iluminacje w Olsztynie zachwycają. Prawdziwą "gwiazdą" jest choinka na starówce [ZDJĘCIA, WIDEO]