Policja

i

Autor: Materiały prasowe Czy można dostać mandat za zbyt wolną jazdę?

NA SYGNALE

Świadek poinformował policję o pijanym kierowcy. To kolejny niebezpieczny weekend wakacji

2024-07-09 12:34

Kiedy świadek zauważył, że samochodem jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący, o wszystkim poinformował policjantów. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie kiedy został zatrzymany.

Dzięki informacji od świadka policjanci w sobotę (06.07.2024 r.) kilka minut po godzinie 16:00 zatrzymali  kierującego hyundaiem. Funkcjonariusze zostali poinformowani o nietrzeźwym kierującym samochodem osobowym, który ma jechać jedną z iławskich ulic. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli opisywane auto. Okazało się, że 43-latek kierował samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu iławskiego oraz zabezpieczyli pojazd. Natomiast jego osadzili w policyjnej celi.

Zapytał i odjechał

Tymczasem w niedzielę (7.07.2024 r.) kilka minut po 20:00  35–latek kierujący rowerem, jadąc jedną z dróg w gminie Zalewo uderzył w tył stojącego przed sygnalizatorem służącym do kierowania ruchem audi.  Kierujący audi po zdarzeniu zapytał mężczyznę, czy wszystko w porządku. Kiedy ten odparł, że tak, kierowca audi odjechał  w nieznanym kierunku. Okazało się, że jednak nie do końca było w porządku. Rowerzysta  z poważnymi obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Wstępne badania wskazały, że 35-latek kierował jednośladem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Miał za dużo punktów karnych

Natomiast po godzinie 20:00 podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Mężczyzna tam, gdzie obowiązywała prędkość do  40 km/h, jechał 65 km/h. W trakcie czynności okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie. Policjanci musieli również zatrzymać prawo jazdy kierującemu, gdyż wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, ponieważ  66–latek przekroczył dopuszczalną ilość punktów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Jerzy Stuhr nie żyje

Co wiesz o Solejuku? Quiz o bohaterze serialu “Ranczo”

Pytanie 1 z 10
Jak miał na imię Solejuk?