Strefa Dialogu

i

Autor: eka

Podcasty

Dyskusja iławskich kobiet w ramach Strefy Dialogu [AUDIO]

2023-03-22 10:14

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze Służbą Więzienną zorganizowała dyskusję, do której zaprosiła iławskie kobiety. Przybyły panie różnych zawodów, charakterów i zainteresowań.

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie zaprosiła panie na dyskusję. Okazją był Dzień Kobiet. Temat rozmów był z góry określony, lecz dyskusja potoczyła się także w inne rejony. Wszystkie jednak dotyczyły kobiet i ich roli we współczesnym świecie.

Iławskie kobiety różnych zawodów rozmawiały o… kobietach

W dyskusji wzięły udział iławianki: Magdalena Socha ze Służby Więziennej, Milena Czajka z Państwowej Straży Pożarnej, Ewa Jackowska z 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu, wiceburmistrz Dorota Kamińska, rzeczniczka policji Joanna Kwiatkowska, Ewa Śmigielska i Danka Rytel z Iławskiej Grupy Aktorskiej, harcerka Iga Janiszek, Monika Smolińska  - organizatorka rajdów dla autyzmu, a także Krystyna Pieńczewska i Gabriela Jackowska, pracujące w oddziale psychiatrycznym iławskiego szpitala i nowa iławianka Ewa Sałek.

Dyskusja o powinnościach kobiety, o wspieraniu się nawzajem, o - często - braku zrozumienia wśród innych kobiet, toczyła się przez kilka godzin. Całość poprowadziła i moderowała Magdalena Socha, która zapowiedziała, że z całą pewnością nie jest to ostatnie spotkanie z tego cyklu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Mąż jest z zawodu dyrektorem. Pamiętasz te zawody?

Pytanie 1 z 10
Pegeery dawały pracę „wioskowym głupkom”, ponieważ:
Wersow - „To jest piosenka do naszego dziecka”