Strażacy sami zbudowali sobie wóz bojowy. Będzie ratował dzieci! [FOTO]

2020-12-16 12:35

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrychowie postanowiła pomóc w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Druhowie wzięli sprawy w swoje ręce i zbudowali miniaturę wozu strażackiego, którego zbiornik służy za pojemnik na nakrętki. Efekt jest piorunujący!

ESKA XD #012

Jędrychowo: Nietypowy pojemnik na nakrętki zbudowali strażacy z OSP

W gminie Kisielice stanął nietypowy pojemnik na nakrętki. To wóz strażacki, który został wykonany własnoręcznie przez strażaków z OSP Jędrychowo. - Jest to najnowocześniejszy pojazd na rynku! - piszą strażacy. - Pojazd posiada 3-osobową kabinę załogi i jest w pełni zautomatyzowany (niepotrzebny jest nawet kierowca). Posiada zbiornik o pojemności 200 litrów na nakrętki, które w kolejnej fazie pomogą potrzebującym. Zachęcamy do jak najszybszego napełniania jego zbiornika. Mamy nadzieję, że będziemy mieli mnóstwo pracy w jego opróżnianiu. - dodają.

Auto zbudowali druhowie - Stanisław Rogowski, Eugeniusz Rogowski i Henryk Górzyński. Pomogły im w tym dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wsparcia udzieliło również sołectwo Jędrychowo i inni druhowie tutejszej OSP.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?