Straż pożarna apel syreny czernikowo iława

i

Autor: KPPSP Iława/OSP powiat iławski i nowomiejski Strażacy z Iławy i okolicy oddali cześć tragicznie zmarłym z Czernikowa

Strażacy z Iławy i okolicy oddali cześć tragicznie zmarłym z Czernikowa

2021-12-03 12:11

O 18-ej, przed komendą powiatową straży pożarnej w Iławie oraz przed remizami w powiecie iławskim, nowomiejskim i całym regionie, specjalnymi apelami z syrenami wozów strażackich, uhonorowano druhów spod Torunia.

2 grudnia, punkt 18:00 wszędzie było słychać syreny. Strażacy w całym kraju dołączyli do spontanicznej akcji, by oddać cześć tragicznie zmarłym Ewelinie i Jankowi - strażakom z Czernikowa.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, wcześnie rano w Czernikowie k. Torunia. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Ich samochód gaśniczy zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego, 62-letni strażak OSP i siedząca obok niego ok. 30-letnia strażaczka. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni, przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie. (PAP)

Przed komendami, remizami w Iławie i powiecie iławskim, nowomiejskim również, zorganizowano apele, włączono syreny alarmowe oraz sygnały świetlne i dźwiękowe w wozach strażackich. W ten sposób oddano hołd strażakom, którzy zginęli w akcji podczas niesienia pomocy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Te kraje powstały po upadku ZSRR. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Państwo graniczące z Polską, którego stolicą jest Wilno.