Strażacy powiatu iławskiego przekazali sprzęt dla ukraińskich druhów

2022-02-28 10:18

Dla strażaków na Ukrainie nie ma przerwy. Mimo latających nad głowami kul, nadal jeżdżą, gaszą i pomagają tamtejszej ludności. Sprzęt się zużywa szybciej, dlatego iławscy strażacy postanowili pomóc kolegom po fachu.

Od wczesnych godziny porannych 27 lutego do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie strażacy z powiatu dostarczali ze swoich jednostek sprzęt dla ukraińskich strażaków. Powodem zbiórki był apel Komendanta Głównego PSP.

Strażacy powiatu iławskiego mimo, bardzo krótkiego czasu wykonania zadania wykazali się dużym zaangażowaniem i do iławskiej komendy dostarczono sprzęt w postaci, motopomp, węży pożarniczych, odzieży specjalnej, armatury pożarniczej oraz wiele innego sprzętu, który z pewnością przyda się ukraińskim strażakom, którzy cały czas pracują ratując ludzkie życie i mienie podczas trwającej inwazji militarnej.   

Spakowany i posegregowany sprzęt dostarczony został do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Olsztynie skąd transportem wyruszy do ukraińskich strażaków.

Komendant Powiatowy PSP w Iławie, serdecznie dziękuje i składa wyrazy uznania strażakom PSP i OSP z terenu powiatu iławskiego, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy.

QUIZ. Smaki Ukrainy - rozpoznaj lub poznaj tradycyjne dania ukraińskie!

Pytanie 1 z 16
Zupa na mięsnym wywarze z warzywami, wśród których prym wiodą buraki to:
Pierwszy Polski pociąg sanitarny ewakuuje Ukraińców

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!