osadzony w celi

i

Autor: KPP Iława Sprawca śmiertelnego wypadku pod Iławą trafił do więzienia. Grozi mu 12 lat

pijani kierowcy, wypadki śmiertelne

Sprawca śmiertelnego wypadku pod Iławą trafił do więzienia. Grozi mu 12 lat

2023-10-12 9:44

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 23 – latka. Mężczyzna kierował peugeotem mając prawie1,2 promila i spowodował wypadek, w którym zginął jeden z pasażerów.

W sierpniu 2023 roku oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 23 – latek kierujący peugeotem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu w następstwie czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi po czym uderzył w przydrożne drzewo.

Wszyscy uczestnicy zostali przetransportowania do szpitali. Jednak najciężej ranny poleciał tam helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie czynności okazało się, że 23 – latek kierował autem mając prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Podczas prowadzonego postępowania do iławskich funkcjonariuszy dotarła smutna informacja, że nie udało się uratować pasażera peugeota. Mężczyzna zmarł.

Teraz decyzją prokuratora 23 – latek został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. Sąd zastosował, wobec 23 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku, którego następstwem była śmierć innej osoby grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Kłótnia zakończona krwawą masakrą? Sąsiedzi mówią o przeraźliwych krzykach. W mieszkaniu znaleziono dwa ciała

Czy znasz symbole miast? Rozwiąż QUIZ turystyczny

Pytanie 1 z 10
Ten piękny ratusz jest jednym z symboli
Ratusz