wypadek po pijanemu honda iława

i

Autor: KPP Iława Zdjęcie z wypadku hondy pod Iławą

Spowodował wypadek z zakazem sądowym i pod wpływem alkoholu. Trafił do aresztu

2022-09-22 11:54

27–latek, który powiedział policjantom, że kierował po pijanemu, bo „kolega był bardziej pijany” trafił do aresztu. Surowsze kary za szarżowanie na drogach stały się faktem wraz z wejściem w życie nowego kodeksu drogowego.

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 27 – latka. Mężczyzna kierował hondą mając dwa aktywne zakazy kierowania samochodem, 2,4 promila i spowodował wypadek w którym ciężko ranny został pasażer.

Przypomnijmy: w niedzielę (18.09.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

Kierujący wraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom, że kierował hondą ponieważ „kolega był bardziej pijany”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 27 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to:
Karambol na Mokotowie. Zderzyło się siedem pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!