Spotkanie z Agatą Barwińską - Mistrzynią Europy Laser Radial [AUDIO]

2021-10-27 12:59

Agata Barwińska już przeszła do historii, a najlepsze dopiero przed nią. Środowisko żeglarskie przygotowało naszej Mistrzyni Europy wspaniałe powitanie w Porcie Iława. Były wspomnienia, rozmowy, tort i oczywiście czas na gratulacje.

We wrocławskim zoo urodziły się jeżozwierze indyjskie

Goście specjalni, którzy pojawili się, by złożyć gratulacji Mistrzyni Europy, to starosta iławski Bartosz Bielawski, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski i jego zastępczyni Dorota Kamińska, a także Michał Młotek przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie. Był również dyrektor Iławskiego Centrum Sportu Rekreacji i Turystyki Wojciech Żmudziński i wielu innych gości.

Myśląc o sukcesach Agaty Barwińskiej nie możemy zapominać o zaangażowaniu najbliższych i ogromnej pracy trenerów MOS Iława. To współautorzy wielkiego sukcesu iławskiej żeglarki - jak na razie największego w historii iławskiego sportu sukcesu w kategorii seniorów.

Mistrzyni tylko na chwilę wróciła do Iławy, praktycznie od razu po spotkaniu wyjechała na kolejne zgrupowanie do Hiszpanii, by trenować do Mistrzostw Świata. te odbędą się w pierwszym tygodniu grudnia w Omanie. Potem czekają ją kolejne treningi w trzecim już podejściu do Olimpiady. Obecnie na udział w niej ma największe szanse.

Niestety życie sportowca tej rangi to wiele wyrzeczeń, stresu i nie jedna próba wytrwałości, o czym dowiecie się słuchając fragmentów spotkania z iławskim "złotkiem" - Agatą Barwińską

Spotkanie prowadził trener Wojciech Janusz, posłuchajcie jak było na spotkaniu:

Spotkanie z Agatą Barwińską, żeglarką z Iławy, mistrzynią Europy klasy Laser Radial

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Warmia i Mazury w filmach. Wiele hitów polskiego kina powstało w naszym regionie!

Pytanie 1 z 7
Który z filmów Romana Polańskiego zrealizowano m.in. na wodach jezior Kisajno, Jagodne czy Śniardwy?