bezpieczeństwo dzieci

Spotkanie iławskiej policji z dziećmi i młodzieżą w SP5

2024-03-04 11:01

Pomimo zimy w kalendarzu słoneczna pogoda powoduje, że na placach zabaw pojawia się coraz więcej dzieci i młodzieży. Aby wypoczynek w takich miejscach był bezpieczny, użytkownicy sprzętu i infrastruktury również muszą zachowywać się tam bezpiecznie. O tym i zasadach ruchu drogowego rozmawiała policjantka z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie.

Ładna pogoda pomimo zimy w kalendarzu powoduje, że dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają na placach zabaw, wypoczywając i bawiąc się na świeżym powietrzu. Aby taka zabawa i relaks były bezpieczne  niezbędne jest zachowanie się na nich zgodnie z regulaminem tam obowiązującym. Dlatego policjantka iławskiej jednostki podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr rozmawiała z uczniami jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu na placu zabaw.

Dodała, że na bujaczkach się tylko bujamy, a nie po nich spacerujemy, czy na ślizgawkę wchodzimy po drabince, a nie po ślizgu. Poinformowała uczestników spotkania o tym, że kiedy coś jemy bądź pijemy na placu zabaw to butelki i papierki wyrzucamy do śmietnika. Omówiła zasady wspólnej zabawy i porozmawiała z dziećmi dlaczego tak ważny jest regulamin na placu.

Dodatkowo policjantka przypomniała dzieciom a także nauczycielom zasady ruchu drogowego tłumacząc dlaczego nie można przebiegać przez ulicę czy wbiegać na parking kiedy to właśnie zajechali rodzice, aby odebrać dziecko ze szkoły. Informując jednocześnie, że za każdym

Policja apeluje

Plac zabaw to nie jest miejsce niczyje. Ktoś to miejsce zorganizował i wyposażył w sprzęt, o który musimy wspólnie dbać. Jeśli korzystasz z urządzeń, nie niszcz ich tylko korzystaj z nich zgodnie z przeznaczeniem. Pamiętajmy, że z tego rodzaju miejsc, korzystają zazwyczaj najmłodsi ale także młodzież jak i dorośli, którzy przebywają na placach powinni zadbać o czystość i bezpieczeństwo. Bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Bicie kościelnego dzwonu przeszkadza mieszkańcom Ruczaju

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?